You are here: Home » Dla dorosłych » Regionalny Festiwal Naukowy E(x)plory, Szczecin

Regionalny Festiwal Naukowy E(x)plory, Szczecin

*

Tytuł: Regionalny Festiwal Naukowy E(x)plory w Szczecinielogexp

Terminy: 4 marca 2016

Organizator: Fundacja Zaawansowanych Technologii

Miejsce: Technopark Pomerania w Szczecinie

Adres: ul. Cyfrowa 6, Szczecin, woj. zachodniopomorskie

Dla kogo: młodzież, studenci

Szczegóły:

„Czy naukowe pomysły młodzieży mogą zmienić świat? Przekonamy się o tym już 4 marca podczas Regionalnego Festiwalu Naukowego E(x)plory w Szczecinie, gdzie młodzi naukowcy w wieku 13-20 lat zaprezentują swoje zaskakujące pomysły badawcze. E(x)plory to także wydarzenie otwarte dla pasjonatów nauki w każdym wieku, którzy będą mogli uczestniczyć w bogatym programie bezpłatnych warsztatów, pokazów i wykładów naukowych.

BADANIA BARDZO MŁODYCH NAUKOWCÓW

Elektroniczny Nauczyciel Gry na Skrzypcach, Automatyczny Domowy System Medyczny, Mobilne Przejście dla Pieszych czy Badanie Efektywności Biomasy Odpadowej – to tematy tylko niektórych z 24 projektów, jakie młodzi naukowcy w wieku 13-20 lat, uczestnicy Konkursu Naukowego E(x)plory, zaprezentują w Szczecinie. Podczas otwartej sesji konkursowej będzie można zobaczyć niezwykłe projekty młodzieży oraz porozmawiać z ich autorami. Jury Konkursu wybierze najlepszych młodych naukowców, którzy otrzymają akredytacje na finał Konkursu podczas Gdynia E(x)plory Week (5-8.10.2016r.), gdzie będą ubiegać się o stypendia naukowe oraz możliwość reprezentowania Polski na prestiżowych konkursach naukowych dla młodzieży w USA, Holandii, Brazylii i Rumuni. Sukcesy dotychczasowych laureatów E(x)plory na międzynarodowej arenie pokazują, że w młodych polskich naukowcach drzemie o gromny potencjał.

NAUKOWE ATRAKCJE DLA WSZYSTKICH PASJONATÓW NAUKI

Na wszystkich, którzy odwiedzą E(x)plory 4 marca 2016 w godz. 9:00-14:30 w Technoparku Pomerania (ul.Cyfrowa 6) czekają liczne atrakcje. Czy można utrzymać ogień w dłoni? Jak zbudować elektryczne latawce ? Co to są Egzoplanety? Na te i inne naukowe pytania będzie można znaleźć odpowiedź podczas warsztatów i wykładów naukowych przygotowanych specjalnie dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Organizatorem E(x)plory jest Fundacja Zaawansowanych Technologii. Dokładny program Festiwalu oraz opis atrakcji dostępny jest na stronie festiwalu.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, konieczne jest jednak wcześniejsze zgłoszenie udziału na adres szczecin@explory.pl. ”

(źródło: notatka prasowa)

Informacje i zapisy: strona Festiwalu E(x)plory

Program szczegółowy: program wydarzeń

 

Dodaj komentarz