You are here: Home » Dla dorosłych » Studencki Festiwal Informatyczny, Kraków

Studencki Festiwal Informatyczny, Kraków

*

Tytuł: Studencki Festiwal Informatyczny 2016sfi

Termin: 10 – 12 marca 2016

Organizatorzy: Koła Naukowe:  Koło BIT (AGH), Koło Naukowe Informatyków PK (Politechnika Krakowska), Koło Naukowe Informatyki UE (Uniwersytet Ekonomiczny),  Koło Studentów Informatyki UJ (Uniwersytet Jagielloński)

Miejsce: Auditorium Maximum UJ

Adres: ul.Krupnicza 33, Kraków, woj. małopolskie

Dla kogo: młodzież, osoby dorosłe

Szczegóły:

„W marcu Kraków po raz kolejny stanie się centrum polskiej informatyki, a także miejscem spotkania pasjonatów IT z całego kraju i zagranicy. Jak co roku rozegra się tu informatyczna burza mózgów, która połączy miłośników technologii ze wszystkich środowisk, możliwych etapów wtajemniczenia oraz przedziałów wiekowych.

Studencki Festiwal Informatyczny to doroczna, trzydniowa konferencja, której głównym założeniem jest wspólna dyskusja, wzajemna wymiana doświadczeń związanych z branżą oraz poznanie dziedzinyinformatyki z tej bardziej „praktycznej” strony.

Co sprawia że SFI wyróżnia się na tle innych eventów?

Festiwal jest dziełem studentów jako efekt pracy i zaangażowania kół naukowych czterech krakowskich uczelni: Akademii Górniczo-Hutniczej, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Politechniki Krakowskiej oraz Uniwersytetu Ekonomicznego. Jest to inicjatywa non-profit, oferująca całkowicie bezpłatne uczestnictwo w konferencji. Dzieło studentów, dla studentów!

Studencki Festiwal Informatyczny powstał z inicjatywy garstki pasjonatów w odpowiedzi na rosnące zainteresowanie dziedziną IT dając tym samym możliwość kontaktu z twórcami używanych przez nas codziennie technologii, w Polsce i na świecie. Festiwal od pierwszej edycji, która odbyła się w 2005 roku, cieszy się rosnącą popularnością i zaskakuje swoim rozmachem. Stworzona początkowo studencka konferencja przekształciła się w jedno z największych tego typu wydarzeń w Europie Środkowej poświęconych technologiom IT. W ramach konferencji poruszana jest cała gama tematów powiązanych z szeroko pojętą informatyką. Począwszy na zasadniczej algorytmice, sieciach komputerowych, sztucznej inteligencji, rozwiązaniach Big Data, bezpieczeństwie i testowaniu programów, kończąc na technologiach webowych,GameDev’ie oraz platformach mobilnych. Każdy z Was, pasjonat informatyki, student, wykładowca, uczeń i nauczyciel, profesjonalista oraz kompletny amator, znajdzie coś dla siebie.

Podczas tegorocznej, 12. edycji SFI gościć będziemy m.in.Bruce’a Lawsona oraz Chris’a Mills’a z branży WebDev’owej, twórcę portalu Niebezpiecznik.pl-Piotra Koniecznego, a także Marco Cecconi’ego-współpracownika jednego z najbardziej osławionych portali w środowisku programistycznym-Stack Overflow. Ponadto uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać prelekcji Piotra Faliszewskiego-specjalisty z dziedziny algorytmiki, odkryć testy mutacyjne, zapoznać się z technologią Agile oraz sprawdzić w roli infografika i wizualizatora danych.

Prelekcje, liczne warsztaty, doświadczenie autorytetów polskiego i światowego środowiska IT, wszystko to pozwoli na pogłębienie wiedzy, uzupełnienie teorii i co najważniejsze-możliwość zastosowania jej w praktyce.

Kto może wziąć udział? Każdy z Was! Pasjonat nowych technologii, miłośnik informatyki, każdy chętny dowiedzieć się czegoś nowego.

Wstęp na imprezę jest całkowicie bezpłatny”

(źródło: notatka prasowa)

Szczegóły: strona www SFI

wydarzenie na FB: strona wydarzenia na fb

Dodaj komentarz