You are here: Home » Dla dorosłych » XVI Toruński Festiwal Nauki i Sztuki

XVI Toruński Festiwal Nauki i Sztuki

*

torfestnau

Tytuł: 16. Toruński Festiwal Nauki i Sztuki

Termin: 22 – 26 kwietnia 2016, godz. 11.00 – 13.30

Organizator: Uniwersytet M.Kopernika, Towarzystwo Naukowe w Toruniu, UM Toruń

Miejsce: pomieszczenia instytucji naukowych i kulturalnych w Toruniu

Adres: Biuro Festiwalu Nauki i Sztuki: Uniwersytet Mikołaja Kopernika, ul. Gagarina 11 (budynek Rektoratu), pok. 24, parter, Toruń, woj. kujawsko-pomorskie

Dla kogo: wszyscy, bez ograniczeń wiekowych

> > > Atrakcje w Parku Linowym w Toruniu  > > >

Szczegóły:

„Celem postawionym sobie przez organizatorów Festiwalu –  jest popularyzacja nauki, a także sztuki wśród mieszkańców Torunia i regionu. Aktywny udział w imprezie biorą nie tylko pracownicy toruńskich uczelni, ale także lokalnych przedsiębiorstw oraz instytucji, którzy prezentują stosowane w swojej pracy osiągnięcia naukowe lub działania związane ze sztuką.

W ciągu czterech dni prezentowane są osiągnięcia kilkudziesięciu dziedzin nauki, a także sztuki.” Festiwal umożliwia poznanie naukowego punktu widzenia na wiele problemów i zjawisk życia codziennego. W programie znajdą się spotkania, prezentacje, wykłady, dyskusje, wycieczki, wystawy, warsztaty i konkursy.

Toruński Festiwal należy do stowarzyszenia organizatorów festiwali nauki w Europie (European Science Events Association).

Na większość imprez festiwalowych obowiązują zapisy (telefoniczne bądź email), ilość miejsc ograniczona.

Wejściówki na niektóre wydarzenia będą rozdawane w Dworze Artusa (przy Rynku Staromiejskim 6) w dniu 20 kwietnia 2016 r. w godz. 16:00-18:00.

Udział we wszystkich wydarzeniach bezpłatny.

Informacje szczegółowe: program szczegółowy i zapisy

Dodaj komentarz