You are here: Home » Dla dorosłych » Wędrówki z przyrodnikami, Tatry

Wędrówki z przyrodnikami, Tatry

pltpn

Źródło: tpn.pl

Tytuł: Wędrówki z przyrodnikami

Terminy: lipiec : 6,7,9,10,13,16,20,22,23,24,28,29,31.

– sierpień 2015: 3,5,11,19,20,25,26,27.

Organizator: Tatrzański Park Narodowy

Miejsce: wyznaczone punkty zbiórki na terenie TPN

Adres: Zakopane, woj. małopolskie

Dla kogo: bez ograniczeń wiekowych, ale udział powinien być dostosowany do kondycji fizycznej i stanu zdrowia uczestników!

Szczegóły:

Tatrzański Park Narodowy, najpiękniejszy, a na pewno obejmujący najwyższej położony obszar, park narodowy w Polsce, w 2015 roku obchodzi 60-lecie powstania.

Z tej okazji Park rozdaje prezenty – w ramach upowszechniania wiedzy o Tatrach i propagowania mądrego wędrowania po górach, w lipcu można wziąć udział w wyjątkowych wyprawach po szlakach tatrzańskich w towarzystwie profesjonalnego przewodnika. Taka wycieczka daje niecodzienną okazję do poznania opowieści o przyrodzie, historii i kulturze Tatr, a zapewne nie zabraknie też lokalnych tajemnic i legend :)

Jak podają organizatorzy: „W umówionym miejscu o określonej porze przewodnik Tatrzańskiego Parku Narodowego będzie czekał na chętnych do wzięcia udziału w wycieczce. Wyruszymy bez względu na pogodę, a uczestników prosimy, żeby pamiętali o stroju odpowiednim do górskich wycieczek.

Udział w tatrzańskich eskapadach jest darmowy. Zapisy wymagane są tylko na dłuższe wycieczki. Chęć udziału należy zgłaszać w Punkcie Informacji Turystycznej TPN ul. Chałubińskiego 44 ( rondo Jana Pawła II, tzw. rondo kuźnickie) (+48) 18 20 23 300 / infotur (at) tpn.pl.”

Trasy wycieczek prowadzą przez dolinki, wąwozy, przełęcze, polany, jaskinie, wzdłuż brzegów jezior. Na trasie  będzie można też zobaczyć tatrzańskie schroniska i leśniczówki.

Udział bezpłatny, ale warto zabrać własny prowiant.

Informacje szczegółowe: wędrówki po TPN – lipiec

kolejne terminy: wędrówki po TPN – sierpień

 

Dodaj komentarz