You are here: Home » Dla dorosłych » XVIII Dolnośląski Festiwal Nauki, Wrocław i okolice

XVIII Dolnośląski Festiwal Nauki, Wrocław i okolice

*

dfn18

źr: festiwal.wroc.pl

Tytuł: XVIII  Dolnośląski Festiwal Nauki – Światło Nauki

Terminy: 2015: 18 – 23.09 Wrocław; 24 – 25.09 Legnica; 30.09 – 2.10. Głogów; 1 – 2.10 Zgorzelec; 8 – 9.10 Jelenia Góra i Bystrzyca Kłodzka; 12 – 30.10 Wałbrzych; 15 – 16.10 Dzierżoniów; 21 – 23.10 Ząbkowice Śląskie; 22 – 23.10 Lubin

Organizator: uczelnie wyższe we Wrocławiu, filie, centra edukacyjne, szkoły, instytucje kulturalne

Miejsce: Wrocław, Wałbrzych i in.

Adres: woj. dolnośląskie

Dla kogo: wszyscy, bez ograniczeń wiekowych

Szczegóły:

XVIII DFN odbywa się już od wielu lat,  jest adresowany do szerokiego grona odbiorców, zainteresowanych rozwojem nauki, techniki, w dużej mierze związanych z naukami przyrodniczymi, matematycznymi, ale także społecznymi, humanistycznymi, sztuką i kulturą.

Festiwal zainauguruje 18 września o godz. 10.00, we Wrocławiu, wykład wprowadzający w tematykę tegorocznych wydarzeń: „Światło – ciemność w kulturze i literaturze”.

W ramach festiwalu organizatorzy zaplanowali wykłady, warsztaty, pokazy, dyskusje i atrakcje dla najmłodszych amatorów nauki. Poruszane będą zagadnienia związane z naukami humanistycznymi, społecznymi, medycznymi, z zakresu chemii, biologii, nauk o Ziemi, matematyką, fizyka, astronomią, oraz technologią i sztuką.

Przewidziano zależnie od miejscowości, liczne konkursy, pokazy, projekcje filmów, doświadczenia i warsztaty dla dzieci i młodzieży, otwarte lub dla uczniów danych szkół, biorących udział w festiwalu. Z okazji „18-tki” organizatorzy zapraszają na wyjątkowe wydarzenia w wielu zakątkach województwa, tak, aby każdy mógł skorzystać z okazji do poznawania tajników nauki.

Na zakończenie „edycji stacjonarnej” festiwalu we Wrocławiu zaplanowano koncert finałowy „Beethoven/245.com – czyli śladami geniusza niepokornego” w dn. 23 września, godz. 18.00, UWr, Gmach Główny, pl. Uniwersytecki 1, Oratorium Marianum.

Warto zapoznać się ze szczegółowym wykazem poszczególnych imprez i dokładnymi terminami, aby zarezerwować sobie czas wg własnych upodobań. Wszystkie atrakcje zapowiadają się ciekawie, ale aby wybrać coś najlepszego dla siebie, warto też przejrzeć gazetki festiwalowe z poprzednich lat: opisy i ciekawostki poprzednich edycji.

Udział bezpłatny.

Informacje szczegółowe: program festiwalu, z podziałem na miejscowości

ważna zakładka: najnowsze zmiany w programie

Dodaj komentarz